Panna

Szczęśliwy, kto kocha Ją z wzajemnością. W doświadczeniu ludzkim trudno o coś piękniejszego. Uwielbia seks. Jest ścisłą monogamistką, aż do przesady i obłudy. Jej gotowość nie zalezy od kalendarza, pogody, miejsca i okoliczności. Nie jest ekshibicjonistką, ale gotowa jest współdziałać w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach. Bez zahamowań. W warunkach prywatnych - gotowa jest na każdą ekstrawagancję i każdy eksperyment.

Dla Scorpiona seks jest celem samym w sobie. Dla Panny - wyrazem i instrumentem miłości do jednego, konkretnego człowieka. Seks jest dla Niej zawsze świeży, zawsze jest rozkoszą i przywilejem. Emocje są blisko świadomości, łatwo się rozbudza. Pragnie zawsze zaznaczyć swoją przynależność do partnera drobnymi gestami i pieszczotami. Kiedy Go nie ma - nie może spać, cierpi. Lubi zasypiać w objęciach, z dłonią na narządach płciowych. Pragnie bliskości, dotyku i ciepła. Łatwo Ją zranić odrzuceniem pieszczoty. Odczuwa to jako przejaw wrogości mimo, iż może chodzić o zmeczenie i potrzebę odpoczynku. Trudno Jej to zrozumieć - sama nigdy nie odczuwa znużenia nadmiarem bodźców erotycznych. Nie jest zachłanna i ciepłe słowo potrafi Ją w takiej sytuacji zadowolic. Potrafi być wspaniała kochanką, żoną, matką i gospodynią. Uporczywie wierna nie rozumie poligamicznych potrzeb partnera, co jest - być może - jedyną Jej wadą. Może być zazdrosna bez powodu, gdyż nie rozgranicza seksu i uczuć (co jest typowe dla większości mężczyzn i mniejszości kobiet).

Rozwój Jego seksualności często bywa opóźniony. We wczesnej młodości nierzadko reprezentuje typ młodzieńca skonnego do platonicznej miłości, idealizującego kobiety, gorszącego się dosadnymi rozmowami kolegów.

Dziewcząta fascynują Go, dostrzega Ich piękno, wyobraża sobie jednak, że kontakt seksualny mógłby Je poniżyć.

Zdarza się, że Jego pierwszą partnerką jest żona, a On - do momentu ślubu - nie uświadomił sobie swoich potrzeb i możliwości seksualnych.

Skłonny bywa do przesadnej adoracji i przeceniania walorów swej partnerki - szczególnie tej pierwszej, co wynika z braku skali porównawczej.

Materiał na męża i ojca.

Jego uległość i przywiązanie przynosza Mu z reguły pasmo frustracji, gdyż większość kobiet oczekuje od mężczyzn czegoś więcej, niż idealizowanie i poswięcenie.

Spokojny, delikatny, entuzjastyczny, niepraktyczny - bardzo długo nie może wyrosnąć z chłopięcej mentalności. Stale się rozwijając odkrywa wreszcie - później niż inni - swoją atrakcyjność dla kobiet, jak również to, że jest Ich wiele wokół Niego.

Pierwszą zdradę małżeńską popełni zapewne równie późno jak pierwszy stosunek. Niejednokrotnie to On zostanie uwiedziony. Tak więc dopiero w wieku średnim może u Niego dojść do zrozumienia biologicznego powołania, które Jego kolegom znane było już na ławie szkolnej. Stanowi to dla Niego nie lada szok. Od tego momentu Jego życie może potoczyć się w dwóch zupełnie różnych kierunkach. W pierwszym przypadku - odkrywa seks w sensie w jakim kobieta scorpion znała go juz w 15-tym roku życia s spostrzega, że idealizm Jego młodych lat był czystym zakłamaniem, i w wieku, w którym Jego rówieśnicy konczą aktywność seksualną, On rozpoczyna długą i ciekawą karierę, przekonując się, że dla każdego zdrowego mężczyzny życie seksulane nie ma ograniczeń wiekowych, zarówno w sensie sprawności, jak i znalezienia partnerki. Może się jednak zdarzyć, że Jego niewątpliwy temperament nie będzie w stanie zrzucić krępujących Go więzów. W takim wypadku czeka Go rozczarowanie i żal utraconych lat młodości ; nieuzasadniona niczym wiara w to, że największe odkrycie życia przyszło zbyt późno.

Którą z tych dróg obierze - zależy w znacznym stopniu od warunków życia w rodzinie, którą założyl ; od temperamentu i charakteru pierwszej partnerki oraz od Jego własnej odwagi życiowej i inicjatywy.